Savunma Sanayii

Savunma sanayii, ülkelerin bağımsızlığı ve bekası için hayatî önem taşımaktadır. Ülkelerin varlıklarını muhafaza edebilmeleri ancak sağlam temellere dayanan savunma sanayii ile mümkündür. Olası tehditlere karşı güçlü olmak istenmesi sebebiyle savunmaya yönelik yapılan harcamalarda dünya çapında güçlü bir artış yaşanmaktadır.

Savunmanın güvenlik ve dünya çapında prestij için öneminin farkında olan ülkemizde de savunma sanayiimizin ülke politikaları ile bütünleşik, kendine yetebilen ve rekabetçi konumunun geliştirebilmesi için yeni iddialı hedefler belirlenmiştir. Gelişen teknoloji üretim kabiliyeti ve nitelikli işgücü sayesinde ülkemizin savunma sanayii kapsamında yürüttüğü birçok çalışma bulunmaktadır. Yürütülen çalışmalar ile yerli ve milli üretimde artış neticesinde savunma sanayii sektöründe bağımsızlık elde edilerek dışa bağımlılığın en düşük seviyeye indirgenmesi hedeflenmektedir. Belirlenen hedefler doğrultusunda savunma sanayiinde %100 millileşme yolunda hızla yol kat edilmektedir. Sektörün farklı fikir ve yeniliklere açık olması sebebiyle geliştirilen özgün teknolojiler, Türkiye’nin savunma sanayinde kendi kendine yeten bir ülke olmasını sağlamaktadır.

Türk Savunma Sanayiinin başarılarını ve gelişimini sürdürmesine katkı sağlamayı amaçlayan Ömer Atiker Holding, ASELSAN ile iştirak içinde çalışarak Dünyanın İlk 100 Savunma Sanayii Şirketi (Defense News Top 100) arasına girmeyi başarmış ASELSAN'ın ülkemiz için savunma sistemleri üretmesine katkı sağlamaktadır.