Otogaz Sistemleri

Türkiye, LPG otogaz otomotiv yakıtları arasında %12’lik bir paya sahiptir. 2019 verilerine göre dünyada 26 milyondan fazla LPG’li araç bulunurken Türkiye’de her üç araçtan biri LPG’lidir. Sektörel açıdan bakıldığında Türkiye otogaz kullanımı açısından dünyanın ikinci, Avrupa’nın ise en büyük pazarı konumundadır. LPG’nin yanı sıra kolay taşınabilen bir enerji kaynağı olan CNG’li araçlara da ilgi her geçen gün artmaktadır. Ülkemizde özellikle araçlarda ve doğalgaz boru hattının ulaşmadığı noktalar için CNG kullanılsa da kullanım alanının kısıtlı kalmaması için yeni pazarlar ve kullanım alanları geliştirilebilmesi üzerine çalışmalar yürütülmektedir. Yapılan çalışmalar ile otogaz sistemleri pazarına yatırım ve kullanımı konusunda büyük bir sektör dönüşümü yaşanmaktadır. Türkiye altyapısı, gelişmiş sektör pazarı, dünya çapındaki markaları, inovasyon çalışmaları ve müşteri odaklı yaklaşımlarıyla otogaz sistemlerinde birçok ülkeye örnektir. Ülkemizde otogaz sistemleri ürünlerine kolay ulaşılabilirlik sayesinde bugün pek çok araç sahibi araçlarında güvenle bu ürünleri kullanmaktadır.

ATİKER SIRALI OTOGAZ SİSTEMLERİ’nin koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışıyla ürettiği ürünlerin %60’ı 5 kıtadaki 40’ı aşkın ülkeye ihraç edilmektedir. LPG ve CNG alanında ürettiği çevre dostu ileri teknoloji ürünleri ile müşterilerine satış ve satış sonrası hizmet vermektedir. LPG-CNG kitleri, LPG-CNG sistem ürünleri, LPG-CNG yedek parçaları ve LPG tankları ile pek çok ödüle lâyık görülmüş Atiker Sıralı Otogaz Sistemleri Türkiye’de ve dünyada bulunan geniş bayi ağı ile başarılarını sürdürmektedir.

WENTGAS, yurt içi ve yurt dışında bulunan 479 bayisi ile müşterilerine hizmet vermektedir. LPG Sistemleri, LPG tankları ve LPG-CNG sistem ekipmanları ile geniş ürün yelpazesi sunarak müşterilerinin ihtiyaç duyacağı tüm gereksinimleri karşılamaktadır. WENTGAS, pek çok kalite belgesine sahip ürünleri ile müşterilerinin güvendiği ürünlerini geliştirmeye devam etmektedir. 

ROMANO, İtalya merkezli olarak otomobiller için ürettiği LPG ve CNG sistemlerini bugün pek çok ülkeye ihraç ederek alanında lider konumda olarak sürdürmektedir. Dünyanın farklı yerlerinde bulunan distribütörleri ile müşterilerine ayrıcalıklı hizmetler sunmaktadır. Merkezi İtalya’da ürünlerinin Ar-Ge faaliyetlerini yürüten ve ürün bileşenlerini üreten ROMANO, gelişen teknoloji ile ürünlerini geliştirme faaliyetlerine devam etmektedir.

AKL, uluslararası kalite standartlarında ürettiği enjeksiyonlu, karbüratörlü LPG ürünleri, LPG-CNG ekipmanlarını müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Ayrıca Türkiye’nin birçok yerinde hizmet veren yetkili bayileri ile LPG yakıt sistemi dönüşümü hizmeti vermektedir. Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı amaçlayan AKL, ürünler hakkında müşterilerine teknik destek sağlamaktadır.